Monevia – oferta faktoringu, która poprawi finanse Twojej firmy

Monevia – oferta faktoringu, która poprawi finanse Twojej firmy

Niełatwo jest prowadzić firmę, jeśli nieustannie musisz czekać na zapłatę od kontrahentów. Jednak
w dobie faktur o odroczonych terminach płatności nie masz zbyt wielkiego pola manewru. Co zatem możesz zrobić? Najlepiej zacznij korzystać z faktoringu, czyli usługi finansowania faktur w Monevia. Przyjrzyjmy się bliżej, na czym polega oferta tej firmy faktoringowej.

uśmiechnięty meżczyzna wśród spdających banknotów

Czym jest Monevia?

Zacznijmy od tego, że na polskim rynku działa wiele firm faktoringowych. Dlaczego zatem miałbyś skorzystać właśnie z usług Monevii? Przede wszystkim Monevia to doświadczony faktor, który współpracuje z przedsiębiorcami już od 2001 roku. Dzięki temu jest w stanie stworzyć ofertę finansowania faktur, która faktycznie pomaga firmom w zachowaniu płynności finansowej. Dodajmy, że Monevia jest ponadto członkiem Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.

Zastanawiasz się nad wyborem faktora? Przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdź Ranking Firm Faktoringowych.

Kto może skorzystać z oferty finansowania faktur
w Monevia?

Warto podkreślić, do kogo skierowana jest oferta faktoringowa Monevia. Przede wszystkim są to przede wszystkim przedsiębiorcy prowadzący:

  • mikro- i małe firmy,
  • nowe firmy, w tym startupy,
  • spółki,
  • firmy transportowe.

Poza tym Monevia oferuje swoje usługi przedsiębiorcom z branży produkcyjnej i usługowej, którzy wystawiają faktury o terminie płatności odroczonym nawet do 90 dni. 

Jeśli należysz do którejś z tych grup, zapoznaj się bliżej z faktoringiem od Monevia.

Zastanawiasz się, czy faktoring sprawdzi się w twojej firmie? Poznaj branże, które najbardziej zyskują na faktoringu.

Na czym polega oferta faktoringu od Monevia?

Faktoring od Monevia pozwoli Ci na szybkie uzyskanie niezbędnych środków bez zbędnych formalności. Oczywiście, wszelkie procedury odbywają się online w dogodnym dla Ciebie czasie. A na jakie finansowanie możesz dokładnie liczyć?

Przede wszystkim na początku Monevia oferuje limit faktoringowy w wysokości 50 000 zł brutto. Jeśli potrzeby twojej firmy są większe, możesz liczyć na zwiększenie tej kwoty. Natomiast, jeśli chodzi
o finansowanie konkretnych faktur, to Monevia zapewni Ci finansowanie do 100% wartości faktury brutto. Dzięki temu od razu masz do dyspozycji pełną kwotę, na którą opiewała faktura, a nie tylko zaliczkę.

Dodamy jeszcze, że Monevia nie nalicza żadnych odsetek do 30 dni po terminie płatności faktury. Oznacza to, że jeśli Twój kontrahent spóźni się z opłaceniem faktury, to do 30 dni nie będą się wiązały z tym żadne konsekwencje.

Poza tym w ramach faktoringu Monevia zapewnia także monitoring płatności oraz windykację należności po terminie płatności. Poza tym w Monevia możesz liczyć na weryfikację sytuacji finansowej kontrahenta.

Twoja firma faktoringowa wypłaca z góry tylko część kwoty z faktury? Sprawdź, jak nie stracić zaliczki faktoringowej.

Jak otrzymać pieniądze w ramach faktoringu
od Monevia?

Przyjrzymy się teraz, jak przebiega proces otrzymania pieniędzy z faktoringu od Monevia. Oczywiście podstawą do skorzystania z faktoringu jest faktura o odroczonym terminie płatności. Jak tylko ją wystawisz możesz przekazać ją do Monevia. Jak już wspomnieliśmy, cały proces będzie odbywał się online, więc nigdzie nie musisz stawiać się osobiści.

AGdy tylko przekażesz fakturę do Monevia, firma faktoringowa rozpocznie cesję wierzytelności. W tym przypadku Monevia informuje Twojego kontrahenta o tym kroku, co oznacza, że mamy do czynienia
z faktoringiem jawnym. Następnie Monevia wypłaci Ci kwotę, na jaką wystawiłeś fakturę swojemu kontrahentowi. Z pieniędzy tych możesz dowolnie korzystać, opłacając swoich pracowników, regulując własne zobowiązania, czy też inwestując je w sprzęt, czy towar. Nie ma to żadnego znaczenia dla firmy faktoringowej i nie musisz tłumaczyć się jej ze swoich wydatków. Jedyne co interesuje firmę faktoringową, to opłacenie faktury na czas przez Twojego kontrahenta. A jako że doszło w tym przypadku do cesji wierzytelności, to należność za fakturę kontrahent wpłaca bezpośrednio do Monevii. Przy czym jak już wspomnieliśmy, Monevia nie nalicza dodatkowych opłat do 30 dni po terminie płatności. A to oznacza, że nawet w przypadku opóźnienia w zapłacie, nie czekają na Ciebie żadne nieprzyjemne konsekwencje.  

Zastawiasz się nad skorzystaniem z faktoringu? Poznaj wady i zalety finansowania faktur.

Faktoring to często jedyne wyjście, aby zachować płynność finansową swojej firmy. W końcu kontrahenci coraz częściej domagają się faktur o odroczonych terminach płatności i są gotowi na zmianę dostawcy na takiego, który spełni ich oczekiwania pod tym względem. Z drugiej strony pracownicy, bank czy urząd skarbowy nie będą czekać na zapłatę, aż Twój kontrahent opłaci fakturę. A wyjściem z takiej sytuacji jest właśnie faktoring. Zatem, jeśli zależy Ci na współpracy z doświadczonym faktorem, skorzystaj z oferty Monevia. Ta sprawdzona firma faktoringowa z pewnością przygotuje ofertę finansowania faktur, która pomoże zachować płynność finansową twojej firmie.