Jak znaleźć tani faktoring?

Jak znaleźć tani faktoring?

Przedsiębiorcy chętnie korzystają z faktoringu, ponieważ dzięki tej usłudze mogą utrzymać płynność finansową swoich firm. Nie zmienia to jednak faktu, że większość z nich stara się znaleźć ofertę taniego faktoringu, który pozwoli cieszyć się korzyściami tej usługi, bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów. Aby znaleźć tani faktoring, możesz przejrzeć oferty w Rankingu Firm Faktoringowych. Natomiast w tym artykule podpowiemy Ci, jak poszukać naprawdę ciekawych i atrakcyjnych cenowo ofert.

osoba z pieniędzmi - banknoty

Korzyści taniego faktoringu

Faktoring to popularna usługa polegająca na finansowaniu faktur lub zakupów. W tym drugim przypadku mamy do czynienia z faktoringiem odwrotnym. Z faktoringu korzystają przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności. Dzięki temu na zapłatę za sprzedany towar czy wykonaną usługę mogą liczyć od razu, a nie po upływie 30, 60 czy 120 dni od wystawienia faktury. Jak to jest możliwe?
Po prostu firma faktoringowa, z której usług korzysta przedsiębiorca, wypłaca mu około 80-90% wartości faktury brutto, gdy tylko otrzyma od niego taką fakturę.

W ten sposób na faktoringu korzystają wszystkie strony, jakie są w niego zaangażowane. Przedsiębiorca może utrzymać płynność finansową, a kontrahent może cieszyć się z faktur z odroczonym terminem płatności. Na faktoringu korzysta też firma faktoringowa, która zarabia na finansowaniu faktur i zakupów.

Przeczytaj naszą recenzję faktoringu od BNP Paribas.

Ile kosztuje faktoring?

Firma faktoringowa oferuje swoje usługi za opłatą. Nie da się dokładnie określić, ile kosztuje faktoring, ponieważ zależy to od wielu czynników. Liczą się przede wszystkim szczegóły umowy faktoringowej i zakres usług, z których będzie korzystał przedsiębiorca w ramach faktoringu. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie faktoringu do potrzeb i możliwości finansowych własnej firmy. Dzięki temu płacisz za usługę, z której faktycznie będziesz korzystał.

Cena jest często jednym z podstawowych kryteriów wyboru firmy faktoringowej. Jednak szukając taniego faktoringu, nie można zwracać uwagę tylko na wysokość poszczególnych opłat. Jak zatem znaleźć tani faktoring, aby nie żałować swojej decyzji?

Czym należy się kierować przy wyborze taniego faktoringu?

W Rankingu Firm Faktoringowych znajdziesz wiele firm, które oferują finansowanie faktur na bardzo atrakcyjnych warunkach. Jak wybrać jedną z nich, która faktycznie oferuje tani faktoring?

Na początek sprawdź, jakie mają one doświadczenie. Zawsze lepiej jest postawić na faktora, który jest wiarygodny i godny zaufania. Poza tym liczy się również doświadczenie danej firmy faktoringowej w poszczególnych branżach. Jeśli faktor specjalizuje się między innymi w Twojej branży, jego wybór może okazać się bardzo korzystny. Po prostu taka firma faktoringowa będzie w stanie lepiej dopasować swoją ofertę do twoich potrzeb, ponieważ będzie dobrze znała rynek, w którym się obracasz. Dzięki temu taka oferta może okazać się tańsza, a w dodatku uzyskasz taki zakres usług, jaki akurat potrzebujesz.

Ważną decyzją jest również wybór rodzaju faktoringu, z którego będziesz korzystał. Ta decyzja bardzo mocno wpłynie na ostateczny koszt faktoringu. Szczególnie w zakresie decyzji pomiędzy faktoringiem pełnym i niepełnym. Faktoring niepełny oznacza, że ryzyko niewypłacalności kontrahenta pozostaje przy przedsiębiorcy, przez co ten rodzaj finansowania faktur jest tańszy. Jednak, gdy Twój kontrahent nie opłaci faktury na czas, tani faktoring może w praktyce okazać się bardzo kosztowny. W niektórych sytuacjach warto rozważyć jeszcze inny rodzaj faktoringu zwany faktoringiem cichym lub faktoringiem tajnym.

Poszukując taniego faktoringu, zwróć także uwagę na wszelkie koszty, jakie nalicza firma faktoringowa. Sprawdź jej ofertę pod kątem różnych opłat oraz okoliczności, w jakich będziesz musiał je zapłacić. Upewnij się, że tani faktoring nie jest taki tylko z pozoru. Poza tym liczy się nie tylko wartość procentowa, ale i wartość minimalna, jaka zostanie naliczona.
Przy wyborze taniego faktoringu warto porównywać zakres świadczonych usług. W niektórych firmach za podobną kwotę możesz po prostu otrzymać dużo lepsze warunki albo pakiet dodatkowych usług, które w innej firmie faktoringowej będą dodatkowo płatne. Z drugiej strony warto negocjować warunki taniego faktoringu z firmą faktoringową. Jeśli jesteś pewien, że z niektórych usług nie będziesz korzystać, możesz z nich zrezygnować w ramach za niższą cenę usługi.

Poza tym, aby faktoring faktycznie był tani, poszukaj firmy faktoringowej, która nalicza opłaty tylko wówczas, gdy faktycznie korzystasz z finansowania faktur.

Tani faktoring oferowany jest przez wiele firm faktoringowych. Wiele z nich znajdziesz w Rankingu Firm Faktoringowych, gdzie porównasz ze sobą poszczególne oferty. Co ważne, tani faktoring wiąże się przede wszystkim z faktoringiem online, gdzie nie ma opłat za rejestrację, przyznanie limitu faktoringowego czy weryfikację kontrahentów. Poza tym od razu możesz liczyć na otrzymanie 100% wartości brutto faktury, a pieniądze mogą trafić na Twoje konto nawet w ciągu 15 minut od akceptacji faktury.