Faktoring od BNP Paribas

Faktoring od BNP Paribas

BNP Paribas kojarzy się przede wszystkim z bankiem, w którym możemy założyć konto bankowe, czy zaciągnąć kredyt. Jednak BNP Paribas oferuje swoim klientom znacznie więcej. A jedną z takich dodatkowych usług, z której mogą skorzystać przedsiębiorcy, jest faktoring. Sprawdźmy zatem, jak prezentuje się oferta od BNP Paribas Faktoring.

widok z dułu na szkalny wieżowiec

Jaki rodzaj finansowania faktur dostępny jest w BNP Paribas Faktoring?

BNP Paribas Faktoring oferuje szeroki zakres usług faktoringowych (https://www.firmowakasa.pl/faktoring/firmy-faktoringowe/bnp-paribas-faktoring-czy-warto-skorzystac/więcej informacji na ten temat znajdziesz w tym artykule). Przede wszystkim w tym przypadku z faktoringu mogą korzystać zarówno większe przedsiębiorstwa, jak i małe firmy, które dopiero od niedawna działają na rynku. Dzięki dużej elastyczności oferty, każdy przedsiębiorca powinien znaleźć rozwiązanie dla siebie.

A musimy przyznać — jest w czym wybierać. Wynika to z faktu, że BNP Paribas Faktoring oferuje następujące rodzaje faktoringu:

  • faktoring pełny (bez regresu),
  • faktoring niepełny (z regresem),
  • Data Faktoring,
  • linię progresywną,
  • faktoring odwrotny,
  • Pan European Faktoring.

Nie wiesz, jaki faktoring sprawdzi się w Twojej firmie? Poznaj najpopularniejsze rodzaje faktoringu.

Na czym polega faktoring pełny od BGŻ BNP Paribas Faktoring?

Faktoring pełny to rodzaj faktoringu, w którym dochodzi do przejęcia ryzyka niewypłacalności kontrahenta przez firmę faktoringową. W przypadku BNP Paribas Faktoring znajdziemy ofertę faktoringu pełnego w wersji z ubezpieczeniem faktora oraz z ubezpieczeniem klienta.

Z faktoringu pełnego od BNP Paribas Faktoring mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy często współpracują z nowymi kontrahentami.

Na czym polega faktoring niepełny od BNP Paribas Faktoring?

W przypadku faktoringu niepełnego ryzyko niewypłacalności kontrahenta pozostaje przy przedsiębiorcy. W takiej sytuacji rola BGŻ BNP Paribas Faktoring sprowadza się do zapewnienia przedsiębiorcy finansowania faktur w formie zaliczki. Jednak, jeśli kontrahent nie opłaci faktury na czas, przedsiębiorca będzie musiał z własnych środków zwrócić zaliczkę faktorowi.

Ten rodzaj faktoringu jest zazwyczaj tańszy, ale powinni z niego korzystać przedsiębiorcy, którzy współpracują ze stałą bazą sprawdzonych kontrahentów.

➡ Zobacz także jak znaleźć możesz tani faktoring.

Na czym polega Data Faktoring BGŻ BNP Paribas Faktoring?

Data Faktoring to usługa przeznaczona dla firm, które:

  • współpracują z wieloma drobnymi partnerami biznesowymi,
  • chcą pozostawić kwestie rozliczeń w rękach własnego działu księgowego.

W ramach Data Faktoringu przedsiębiorca może skorzystać zarówno z faktoringu pełnego, jak i faktoringu niepełnego. Natomiast rozliczenie pomiędzy firmą a faktorem odbywa się na podstawie porównania sald księgowych. Ogromną zaletą Data Faktoringu od BGŻ BNP Paribas Faktoring jest to, że można nim objąć nawet kilka tysięcy kontrahentów.

Na czym polega linia progresywna od BGŻ BNP Paribas Faktoring?

Linia progresywna od BGŻ BNP Paribas Faktoring polega na zarządzaniu należnościami oraz zobowiązaniami przedsiębiorcy. W ten sposób wysokość limitu faktoringowego uzależniona jest od poziomu salda stanowiącego zabezpieczenie wierzytelności.

Linia progresywna to rozwiązanie dla przedsiębiorców, dla których liczy się przede wszystkim zarządzanie terminowością dostaw i limitami handlowymi u dostawców.

➡ Innym rodzajem faktoringu, który również może Cię zainteresować jest faktoring cichy – czytaj więcej.

Na czym polega faktoring odwrotny od BGŻ BNP Paribas Faktoring?

Nie wszyscy przedsiębiorcy zdają sobie sprawę, że faktoring to nie tylko finansowanie faktur, ale i finansowanie zakupów. I właśnie z tej drugiej usługi możemy skorzystać w ramach faktoringu odwrotnego od BGŻ BNP Paribas Faktoring. Na czym to polega?

Przedsiębiorca wykupuje usługę lub zamawia towar u dostawcy. Jednak, gdy otrzymuje od niego fakturę, nie opłaca jej z własnych środków. Zamiast tego, przekazuje fakturę firmie faktoringowej, takiej jak BGŻ BNP Paribas Faktoring. Następnie to faktor wypłaca dostawcy należność, wynikającą z danej faktury. Natomiast przedsiębiorca zwraca faktorowi środki w późniejszym bardziej dogodnym terminie.

Na czym polega Pan European Faktoring od BGŻ BNP Paribas Faktoring?

Pan European Faktoring od BGŻ BNP Paribas Faktoring to usługa dedykowana grupom kapitałowym, działającym w kilku państwach Unii Europejskiej. W ten sposób, bez względu na kraj działalności zasady korzystania z faktoringu będą jednolite. W ramach Pan European Faktoring można korzystać z faktoringu pełnego, niepełnego lub odwrotnego.

Współpracujesz z zagranicznymi kontrahentami? Sprawdź możliwości, jakie daje faktoring eksportowy, importowy i krajowy.

BGŻ BNP Paribas to kolejny znany bank, który postanowił zaoferować swoje usługi w ramach faktoringu. Trzeba przyznać, że oferta BGŻ BNP Paribas Faktoring jest urozmaicona i mogą z niej skorzystać zarówno mniejsze, jak i większe firmy. Przekonaj się, czy jest to rozwiązanie również dla Ciebie i Twojej firmy.