Czy faktoring od NFG sprawdzi się w Twojej firmie?

Czy faktoring od NFG sprawdzi się w Twojej firmie?

Zachowanie płynności finansowej to podstawa każdej firmy. Niestety konieczność wystawiania faktur
o odroczonych terminach płatności nie ułatwia tego zadania. Za to z pomocą przedsiębiorcom przychodzą firmy faktoringowe takie jak NFG. Sprawdźmy zatem, czy oferta tego faktora sprawdzi się
w Twojej firmie.

mężczyzna rozmawiający przez telefon komórkowy

Na czym polega faktoring od NFG?

NFG to polska firma fintech, która stworzyła usługę faktoringu online – eFaktoring NFG (więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj). Firma ta oferuje przedsiębiorcom szybkie i innowacyjne rozwiązania finansowe, wspomagające ich rozwój i bieżącą działalność. A co dokładnie zapewnia NFG w ramach oferty faktoringowej?

Jaki rodzaj faktoringu oferuje NFG?

Musimy przyznać, że oferta faktoringu od NFG jest bardzo szeroka. Przedsiębiorcy, którym zależy na uzyskaniu finansowania, mogą skorzystać z takich usług jak:

  • finansowanie faktur,
  • raty dla biznesu.

Przyjrzymy się bliżej tym rozwiązaniom.

Nie wiesz, czy faktoring sprawdzi się w Twojej firmie? Poznaj branże, które najbardziej zyskują na faktoringu.

Na czym polega usługa finansowania faktur od NFG?

Finansowanie faktur to rozwiązanie dla firm, które wystawiają faktury o odroczonych terminach płatności. W takim przypadku wielu przedsiębiorców nie ma gotówki na spłacenie własnych zobowiązań, ponieważ ich gotówka zamrożona jest w fakturach. Jednak dzięki finansowaniu faktur, pieniądze za wykonaną usługę czy sprzedany towar trafiają na konto przedsiębiorcy, zanim upłynie termin płatności, wynikający z faktury.

Co ważne, usługa finansowania faktur jest bardzo różnorodna. Z tego względu firmy faktoringowe oferują swoim klientom różne rodzaje faktoringu. Natomiast w przypadku NFG jest to faktoring:

  • cichy,
  • jawny,
  • ekspres,
  • zaliczkowy,
  • odwrotny.

Sprawdźmy, na czym polega każdy z nich.

Na czym polega faktoring cichy?

Faktoring cichy polega na niejawnej cesji wierzytelności. Oznacza to, że kontrahent nie dostaje informacji, że do takiej cesji dochodzi. Taka usługa przeznaczona jest dla firm, które chcą zachować dyskrecję
i pozytywną kooperację z dotychczasowymi kontrahentami. Co ważne, w tym przypadku rozliczenie z firmą faktoringową leży po stronie przedsiębiorcy. Jednak nie ma w tym nic dziwnego, w końcu kontrahent nie wie, że faktura, która ma opłacić, została już sfinansowania przez firmę faktoringową.

Nie chcesz informować kontrahenta o cesji wierzytelności? Sprawdź, czy warto korzystać
z faktoringu cichego.


Na czym polega faktoring jawny?

Jeśli zdecydujemy się na faktoring jawny, nasz kontrahent zostanie poinformowany o cesji wierzytelności, jaka następuje w przypadku finansowania faktur. Oznacza to, że gdy upłynie termin płatności faktury, to on rozliczy się z firmą faktoringową, przelewając należność na jej rachunek. Dodajmy jeszcze, że w przypadku faktoringu jawnego, NFG zapewnia przedsiębiorcom dodatkowy, 14-dniowy, bezpłatny okres karencji. Dzięki temu firma faktoringowa nie naliczy żadnych dodatkowych opłat, jeśli nasz kontrahent przekroczy termin płatności do 14 dni.


Na czym polega faktoring ekspres?

Z kolei faktoring ekspres przeznaczony jest dla przedsiębiorców, którym pilnie zależy na dostępie do gotówki. Wybierając tę opcję, możemy liczyć na to, że pieniądze za sfinansowaną fakturę znajdą się na naszym koncie nawet na 5 minut przed dokonaniem cesji wierzytelności. Wystarczy, że faktor powiadomi naszego kontrahenta, że do takiej cesji dojdzie. Taka usługa dostępna jest dla firm po dokonaniu indywidualnej oceny ryzyka przedsiębiorcy przez NFG.


Na czym polega faktoring zaliczkowy?

Natomiast faktoring zaliczkowy jest usługą, dzięki której uzyskamy środki na bieżącą działalność naszej firmy lub rozpoczęcie prac niezbędnych do realizacji kontraktu. Usługa ta polega na tym, że najpierw sięgamy po zaliczkę od NFG. Następnie realizujemy zlecenie na rzecz naszego kontrahenta i wystawiamy mu fakturę. Natomiast spłata zaliczki może odbyć się na jeden z dwóch sposób: albo poprzez nieprzeterminowaną fakturę, albo poprzez przelanie pieniędzy na konto faktora.


Na czym polega faktoring odwrotny?

W ramach współpracy z NFG możemy finansować także nasze zakupy. Usługa ta nazywa się Fakturatka
i polega na tym, że za nasze zakupy płaci firma faktoringowa. Z kolei przedsiębiorca rozlicza się z firmą faktoringową, spłacając zakupiony towar w wygodnych ratach.

Firma faktoringowa wypłaciła Ci zaliczkę i co dalej? Sprawdź, jak nie stracić zaliczki faktoringowej.

Na czym polegają raty dla biznesu od NFG?

W ramach usługi rat dla biznesu możemy skorzystać z opcji finansowania sprzedaży. Polega ona na tym, że kontrahent ma możliwość opłacenia faktury w ratach. Jednocześnie przedsiębiorca otrzymuje od firmy faktoringowej całą kwotę, na którą opiewała faktura.

Odroczone terminy płatności już niejednego przedsiębiorcę doprowadziły do poważnych problemów finansowych. Jednak możemy ich uniknąć, dzięki takim rozwiązaniom jak faktoring. Warto skorzystać
z takiej usługi, zwłaszcza że takie firmy faktoringowe jak NFG umożliwiają załatwienie wszelkich formalności przez internet. Dzięki temu na błyskawiczny dostęp do gotówki możemy liczyć zawsze, gdy tego potrzebujemy.